Почетна / Спорт / Кристијано Роналдо: фудбалер или манекен?

Кристијано Роналдо: фудбалер или манекен?

Кристијано Роналдо: фудбалер или манекен?

 

Кристијано Роналдо, најдобриот португалски фудбалер и играч на Реал Мадрид освен своите фудбалски квалитети покажува и каков манекен е на фудбалските терени.

Пред секој натпревар и за време на паузата меѓу двете полувремиња, за време на Европското првенство во фудбал, стручен стилистички тим се грижи за неговиот изглед, особено за неговата фризура.

На првата слика можете да утврдите дека CR7 на првото полувреме игра со една фризура и со дрес по долги ракави, а во второто полувреме ја сменил и фризурата и дресот.

 

 

На втората слика можете да го видите  стилистот којшто лично е најмен за изгледот на фудбалерот.

 

 

Сепак има и добра страна овој фудбалер, којшто не мисли само на себе и на својот изглед, туку помислува и на синот на кој му го честита Денот на таткото.

 

 

Да се надеваме дека фудбалерот повеќе ќе мисли на играта на теренот отколку на својата фризура.

 

 

 

Филип А.  | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!