Почетна / МК Сцена / Која наша пејачка сега работи како обезбедување?

Која наша пејачка сега работи како обезбедување?

Популарната фолкерка Жаклина Терзиева, позната како Жаки Mакарена, од неодамна ја смени професијата. Жаки е сега „полицајка“, поточно работи како обезбедување во трговскиот центар Скопје Сити Мол.

 

Популарната фолкерка Жаклина Терзиева, позната како Жаки Mакарена, од неодамна ја смени професијата. Жаки е сега „полицајка“, поточно работи како обезбедување во трговскиот центар Скопје Сити Мол.

 

 

Од пеењето се повлече и сега со „сигурна“ плата го расне синчето. Жаки на времето палеше со песната „Нигде нема таков даса, да ме сруши испод маса, каква Цеца, каква Брена, јас сум Жаки Макарена“. Инаку таа, според пишувањата во медиумите, важеше за една од најголемите љубови на Владо Јаневски.

 

 Либертас

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!