Почетна / Телевизија / Х Фактор / Калиопи гостин во спектаклот „Х Фактор“

Калиопи гостин во спектаклот „Х Фактор“

 

Грипот си замина, натпреварот продолжува!

 

 

Ексклузивен гостин во шестото live издание на мегапопуларното шоу „Х Фактор“ ќе биде македонската поп ѕвезда Калиопи! Како што дознаваме од луѓето од продукцијата, грипот е соборен, а подготовките за следното шоу се во тек. Калиопи ќе настапи во ревијалниот дел и вели дека со задоволство прифатила да гостува во шоуто.

– „Х Фактор е најгледаното светско шоу кое се емитува во многу земји. Да се биде или не, адреналин, модерна драма, која ни самиот Шекспир не би можел да ја исценира. За мене е голема среќа да се биде гостин во Х Фактор“, вели Калиопи.

И покрај сите шпекулации и трачеви најгледаното шоу на Балканот продолжува да се одвива и развива без никакви проблеми. Во вторник во 21 часот на Сител телевизија не пропуштајте го шестото live издание.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!