Почетна / Телевизија / Како на доделување на Оскарите – Антониа во „Пинк ѕвездички“

Како на доделување на Оскарите – Антониа во „Пинк ѕвездички“

 

Видео | Антониа од Скопје со гламурозен настап во омилените “Ѕвездички”

 

По спектакуларниот настап на македонската учесничка Мартија во хит шоуто “Ѕвездички”, во најновото издание на шоуто сите пет гласа од жирито и аплауз од публиката доби и уште една македонска учесничка. Се работи за Антониа од Скопје, за чии претходни настапи веќе известувавме.

 

 

Во четвртиот круг, Антониа се претстави со “Hero” од Мараја Кери, а нејзиниот настап од страна на Гоца Тржан беше искоментиран како настап од доделување на Оскарите. Другите оментари од жирито и настапите на останатите учесници ќе ги гледате во новото издание на “Ѕвездички”, во недела во 21 часот на Сител телевизија.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Патуваме сонуваме“ со Аурора секој викенд на ТВ 24

Нова сезона на “Патуваме сонуваме” со Аурора Турс на ТВ 24. Патуваме, сонуваме со Аурора …