Почетна / Телевизија / Како денес изгледа малата Сара од „Дајте музика“?

Како денес изгледа малата Сара од „Дајте музика“?

 

Се сеќавате на слаткото русокосо девојче Сара која во култната серија „Дајте музика“ ја пееше детската песничка „Зелката има кошули триста“ што стана вистински хит и дефинитивно ја пеат и денешните деца, потоа се појави како водител на „Сител бамбини“ и на „Златна бубамара“?

Сара има 25 години и е дипломиран дефектолог-логопед. Ангажирана е со дечиња со посебни потреби на кои им помага во секојдневните активности.

 


– Сара се откажа од телевизијата. Едноставно заврши таа детска љубов кон екраните. Во тоа време уживаше во она што го работеше, но како минуваа годините таа се посветуваше на нови работи кои ја исполнуваа. Почна да тренира пливање, имаше добри резултати. Сега е посветена на професијата. Сама одлучи дека не сака повеќе да биде на екраните. Го избра она што го сака – вели нејзиниот татко Стево Чепишевски, пишува Курир.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!