Почетна / Серии / Инфо | Од вечерва на Телма продолжува трета сезона на „Клонирање“

Инфо | Од вечерва на Телма продолжува трета сезона на „Клонирање“

 

Од понеделник до четврток – 21.30 часот

 

Од вечерва на Телма телевизија започнува третата сезона од канадската серија “Клонирање”. Телма телевизија останува професионална за своите гледачи и веднаш по завршувањето на првите две сезони од “Orphan black”, продолжува со емитување на најновите епизоди, односно третата сезона.

 

 

Што ќе се случува со Сара и нејзините клонови? Дали Косима ќе успее да ја победи болеста? Клоновите од проектот Leda ќе соработуваат заедно против заканата која доаѓа од проектот Castor, дознавајќи се повеќе за тоа што всушност се тие. На крајот од втората сезона видовме дека еден од клоновите од проектот Castor ја киднапираше Хелена, а сега дознаваме и кој всушност е вмешан во тоа киднапирање.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Алфа телевизија прашува – Се држи ли оваа серија во бункер за да не ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!