Почетна / Живот / Затворска казна за палителот на знамето!

Затворска казна за палителот на знамето!

Стружанецот од селото Шум што го запали македонското знаме доби затворска казна од пет месеци. На Минир Исмаили оваа казна му е изречена поради предизвикување на расна и етничка нетрпеливост, откако го запали знамето на Македонија на 23-ти јануари годинава.

Кривичното дело се случи пред зградата на општина Струга. Исмаили го запали македонското знаме под алкохолизирана состојба по што полицијата веднаш интервенираше.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доделени наградите на ЗИКМ на годинешниот Саем на книгата во Скопје

Во рамки на XXXII Меѓународен саем на книгата во Скопје, во сабота, 12.09.2020, со почеток …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!