Почетна / Забава / Елена Ристеска го престави својот нов бенд

Елена Ристеска го престави својот нов бенд

 

Во саботата Елена Ристеска настапи во клубот „Ice“ во Штип. Новитет кај пејачката е тоа што отсега настапува со свој бенд кој преставува вистинско освежување во нејзиниот тим. Новиот бенд составен од младите и талентирани момци, Тодор, Коста и Бранко ќе настапува насекаде со Ристеска. Елена вечерта ја отвори со „Што си ти“, песна која ја изведе на Скопскиот фестивал, продолжи со нејзините најголеми денс хитови, а заврши со убави македонски евергрини.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!