Почетна / Живот / Екипи на Скопје почнаа со украсување на метрополата

Екипи на Скопје почнаа со украсување на метрополата

На неполни два месеца до дочекот на новата 2013. година, екипите на град Скопје почнуваат празнично да ја декорираат метрополата. Во моментов се работи на булеварот Партизански одреди кој се очекува целиот да биде покриен со таканаречени „електрични мразулци“ како и минатите години.

 

На неполни два месеца до дочекот на новата 2013. година, екипите на град Скопје почнуваат празнично да ја декорираат метрополата. Во моментов се работи на булеварот Партизански одреди кој се очекува целиот да биде покриен со таканаречени „електрични мразулци“ како и минатите години.

 

 

Вака изгледаше скопскиот плоштад Македонија минатата година

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!