Почетна / Телевизија / Х Фактор / Еве со кој хит ќе се претстави Даниел вечерва

Еве со кој хит ќе се претстави Даниел вечерва

 

Вечерва во 21:00 часот ќе се одржи петтото live издание на мегапопуларното шоу „Х Фактор“ чија гледаност вртоглаво расте од недела во недела. ТВ Пакет од свои извори дознава дека нашиот Даниел Кајмакоски вечерва ќе го отпее големиот хит „Wake Me Up“ од Авичи, а со тоа се надеваме ќе си обезбеди место во следното live издание на „Х Фактор“.

 

 

Како што веќе објавивме, цените на смс пораките за гласање се поевтинети за македонските гледачи на шоуто токму поради големата популарност која ја стекна истото. Вечерва во 21:00 часот на Сител телевизија гледајте „Х Фактор“.

 

 

 

 

 Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!