Почетна / Филм / Дивјаци

Дивјаци

6-ти јули

 

Дивјаци
Режија: Оливер Стоун (Alexander; World Trade Centre)
Сценарист: Шејн Салерно (Armageddon)
Улоги: Тејлор Кич, Арон Тејлор-Џонсон, Блејк Лајвли, Ума Турман, Селма Хаек, Бенисио дел Торо, Џон Траволта
драма, трилер

 

 

По четири политички филмови Оливер Стоун одлучи да сними далеку покрвава приказна чии јунаци се водени од сопствените нагони. „Savages“ (Дивјаци) е заводлив трилер со повеќеслоен заплет каде се раскажува приказната за двајца ситни дилери со дрога кои влегуваат во судир со мeксикански нарко картел што им ја киднапирал заедничката девојка.

Ликовите во љубовниот триаголник ги толкуваат Блејк Лајвли, Тејлор Кич и Арон Џонсон. Селма Хаек и Бенисио дел Торо ги толкуваат улогите на членовите на мексиканската нарко банда, додека Џон Траволта се појавува во улога на агент кој се обидува да спаси двајца Американци на кои им се заканува затворска казна.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Отворен повик за 13. издание на Фестивалот за кратки филмови (BBB)

Balkans Beyond Borders (BBB) ги повикува македонските млади режисери да ги пријават своите филмови на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!