Почетна / МК Сцена / Владо Јаневски препеа своја стара песна од српски на македонски

Владо Јаневски препеа своја стара песна од српски на македонски

 

“Hajde vodi me” доби македонска верзија по 9 години

 

Владо Јаневски промовираше нов спот. Се работи за видео запис за песната “Ајде води ме”, која воедно е македонска верзија на неговата дуетска песна со Тијана, своевремен хит од 2007 година.

 

 

На најголемите фанови на чаирскиот романтичар не им е јасно зошто Владо Јаневски не изненади со нова песна, наместо да препејува стара песна.

Спотот за песната е снимен од страна на Томато продукција во 4К резолуција. Се снимал два дена на повеќе локации низ Скопје, а главна улога во него има младата студентка по медицина, Ана Коцева. Пејачот не се појавува во ниеден кадар, иако со будно око го следел снимањето на спотот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Објавена кон крајот на декември, но почекавме малку за да ги собереме емоциите и да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!