Почетна / Телевизија / Викса внесе ведрина во утринската програма Журнал

Викса внесе ведрина во утринската програма Журнал

 

Ѕвездата од Сити радио веќе неколку денови е дел од утринската програма на Сител. Секое утро, тој, заедно со своите колеги диџеј Дела и симпатичната Елена внесуваат ведрина во емисијата Журнал. Прилозите од секојдневието и гостите на водителките Јована и Анита се особено потребни за ранобудниците, но за добро будење потребен е и добар хумор, а Викса го поседува тоа.

Секое утро нешто пред 9 часот, “Утринските петли” од студиото на Сити радио со вклучување во живо на фрекфенцијата Сител телевизија.

 

 

 

 

 


Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма стана членка на глобалната асоцијација на приватни радиодифузери

Денеска во Луксембург заврши 30-то Генерално Собрание на ENEX (European News Exchange), водечката светска асоцијација …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!