Почетна / Серии / Видео | Трагедија во „Карадај“, вечерва започнува третата сезона

Видео | Трагедија во „Карадај“, вечерва започнува третата сезона

 

Сител телевизија вчеравечер ја емитуваше последната епизода од втората сезона на една од најгледаните турски серии, „Карадај“. Приказната од вечерва влегува во нова и уште поболна приказна.

 

 

Ексползијата ќе однесе два живота, двајца од семејството на Махир Кара. Третата сезона започнува уште вечерва, не пропуштајте го почетокот на новата одмазда на Махир Кара. Вечерва веднаш по „Снеговите на љубовта“ започнува новата приказна во „Карадај“.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крими серијата „Реј Донован“ репризно за викенд на ТВ 24

ТВ 24 со реприза на американската крими серија “Ray Donovan”, секоја сабота и недела од …

error: Содржината е заштитена!