Почетна / Забава / Видео | Ова ли е наследникот на Тоше Проески?

Видео | Ова ли е наследникот на Тоше Проески?

 

Според хрватските медиуми, ова момче е вистинскиот наследник на Тоше Проески. Неговото име е Маријан Мониќ и по објавувањето на песната „Ако ти ме заволиш“ тој добива само позитивни критики. Нашиот Тоше отсекогаш му бил идол на овој 24-годишен хрватски пејач од Карловац.

 

 

Ние нема да се согласиме со тоа дека Маријан е наследник на Тоше, бидејќи човек како него се раѓа само еднаш, но секако ќе признаеме дека Мониќ има одличен глас и супер изгледа. Песната е прекрасна, ви препорачуваме да ја слушнете.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!