Почетна / Телевизија / Видео | Нов успешен настап на Трајче во „Ѕвездички“

Видео | Нов успешен настап на Трајче во „Ѕвездички“

 

Трајче ја отпеа Полско цвеќе на Тоше Проески

 

 

Македонскиот учесник во музичкото шоу “Пинк Ѕвездички”, вчеравечер во Србија во премиерната емисија на шоуто, ја изведе легендарната “Полско цвеќе” од Тоше Проески и повторно ги крена сите членови на жирито.

Можеби имаше неколку помалку успешни настапи претходните емисии, но со оваа интерпретација, повторно покажа како Македонците знаат да пејат во овие музички шоуа.

Во продолжение погледнете го настапот.

 

 

 Шоуто во Србија и Црна Гора привлече големо внимание, а Македонија го емитува со десетина емисии задоцнување од премиерните емисии. Од сега ќе се емитува секоја сабота во 22:20 на Сител.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмски распоред за детскиот канал МРТ 5 од 29 јуни-5 јули 2020

Преглед на програма за детскиот канал на МРТ – МРТ 5 : понеделник (29 јуни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!