Почетна / Забава / Видео | Елведин во улога на Дунавка Трифуновска, на Јанко не му е јасно

Видео | Елведин во улога на Дунавка Трифуновска, на Јанко не му е јасно

 

“Јас се викам Елведин, и многу сум оргинален”

 

 

Уште едно чудно и интересно јавување во контактна емисија, овојпат во “Јади бурек” со Јанко. Гледачот се претстави како Елведин и бараше од Јанко да му потврди дека неговиот говор е многу оригинален. Потоа ја изимитира и Дунавка Трифуновска. Зошто? На никој не му е јасно, па ни на Јанко. Видеото во продолжение :

 

Јас се викам Елведин, Јас сум многу оргинален дали….

ЈАС СЕ ВИКАМ ЕЛВЕДИН, ЈАС СУМ МНОГУ ОРГИНАЛЕН….дунавкааа трифуновскааа … македонијааа

Posted by Gledy Network on четврток, 14 јануари 2016

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!