Почетна / Серии / Вечерва стартува серијата „Диви јагоди“

Вечерва стартува серијата „Диви јагоди“

 

„ДИВИ ЈАГОДИ“
од вечерва на Сител телевизија веднаш по „Судбината на Фатмаѓул“

Сител телевизија од неделава најавува нова турска серија во својата програма. Според она што можеме да го видиме во најавата, атмосферата наликува на летниот мегахит „Зет домазет“.

 

 

Се работи за серија со ведра приказна која ќе биде вистинско телевизиско освежување после сите трагични турски драми кои ги видовме во изминатиот период. ТВ Пакет топло ви ја препорачува серијата која сигурно ќе ја одбележи оваа сезона, погледнете сами за што се работи во оваа интересна најава.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Американскиот ситком „Судење и грешка“ на Телма во 15 часот

Oд понеделник до петок на Телма во 15 часот ќе се емитува американскиот ситком “Trial …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!