Почетна / Телевизија / Х Фактор / Вечерва нашиот Боби ќе се бори за влез во финале на „Икс фактор“

Вечерва нашиот Боби ќе се бори за влез во финале на „Икс фактор“

 

Вечерва во 21 часот на Сител – борба за финале

 

Пред големото финале на регионалното музичко шоу “Икс фактор” кое ќе се одржи следната недела, на 21 јуни со почеток во 21 часот, вечерва се одржува уште една полуфинална емисија во која кандидатите ќе се борат за влез во финале. Планирано е вечерва да отпаднат уште двајца од икс факторите и вкупно шестмина да обезбедат пласман во големото финале.

 

Деветмината кои вечерва ќе се борат за финале се нашиот Боби Мојсовски и Антонио (од групата на Александра), 9 Control, Highway trio и Аднан и Тарик (од групата на Тончи), Ива и Магдалена (од групата на Жељко) и Амел (од групата на Масимо).

Откако минатиот понеделник излезе македонскиот учесник Давид Темелков, остана Боби Мојсовски како единствен кандидат од нашата земја. Боби на македонската публика е познат по учество во “МК Талент” со Драган Вучиќ, а вечерва тој се бори за влез во финалната емисија, во која специјален гостин ќе биде Џејмс Артур.

На социјалните мрежи, Боби повика неговите фанови да гласаат за него вечерва со испраќање на СМС порака со текст 14 на 141 345.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитајте за „Х Фактор“ и својот твит прочитајте го на Сител телевизија

  „Х Фактор +“ е нова емисија на Сител телевизија која се занимава со случувањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!