Почетна / Телевизија / Величествена уметност на сцена – Мартија е суперфиналист

Величествена уметност на сцена – Мартија е суперфиналист

 

Мартија влезе во суперфинале – Мартија до победа!

 

Најголемиот фаворит за победа на “Пинковите ѕвездички” и наша најголема гордост, Мартија Станојковиќ е онаа која во недела во големото суперфинале ќе ги брани боите на Македонија. Мартија, заедно со Антонија се дел од десетте суперфиналисти кои вечерва успеаа да се пласираат во последната борба во недела во 21 часот.

 

 

Таа ја отпеа “Bound to you”, балада од Кристина Агилера која на сцената изгледаше магично и моќно.

– Ти нас не хипнотизираше, имаш сериозна моќ – искоментира Милан Станковиќ по нејзиниот настап. На неговиот коментар се согласија Јелена и Хари, за кои ова беше спектакуларно и нереално совршено.

– Вака изгледа некој што е најдобар, а не е претенциозен – и’ посочи Хари, а Гоца додаде “Како и да заврши овој натпревар, ти си мојата победничка.”

 

 

Па почитувани читатели, влагодарение на вашите гласови, двете Македонки стигнаа дотука, и благодарение токму на вашите гласови, тие мора да стигнат до целта. Линиите се цело време отворени, постојано имате можност да гласате за нив на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

 

GLA C13 – за Антониа Гиговска

GLA C16 – за Мартија Станојковиќ

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!