Почетна / Забава / „Браво мајсторе“: Слепо момче ги воодушеви сите на „Пинк ѕвезди“

„Браво мајсторе“: Слепо момче ги воодушеви сите на „Пинк ѕвезди“

 

Илија Давидовиќ го остави без текст жирито со феноменалното изведување на два познати балкански хитови.

 

Слепото момче од Чачак повторно ги воодушеви сите во натпреварувањето на „Пинк ѕвезди“, а по маестралната изведба, публиката го скандираше неговото име, а Цеца неколку пати вресна: „Браво мајсторе!“.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!