Почетна / Живот / Бидете дел од една поинаква хумана приказна

Бидете дел од една поинаква хумана приказна

 

Црвениот крст на град Скопје, ООЦК Чаир и Гази Баба ве покануваат на големата хуманитарна претстава која ќе се одржи на 28. oктомври (недела) во МНТ Центар со почеток во 19:00 часот. Билетите за претставата чинат 100 денари. Картите во претпродажба може да се најдат во канцеларијата на млади при Црвен крст на град Скопје и општинските организации на Црвен Крст, МНТ Центар или преку актерската екипа. Да бидеме хумани, да ја покажеме хуманоста на дело!

Бидете дел од една поинаква хумана приказна!

 

Во главните улоги:

Филип Трајковски – Мартин
Марина Димовска – Афродита
Никола Додов – Андреј
Петар Костадиновски – Никола
Ангела Пејовска
Драгица Ибрахимович
Стефан Илиевски
Александра Василевска
Арбнора Етеми
Мартин Јованов
Стефан Панчевски
Ангела Сиљановска
и уште многу други

Музичка поддршка:

Ирена Ангеловска
Маја Колевска

Фејсбук

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доделени наградите на ЗИКМ на годинешниот Саем на книгата во Скопје

Во рамки на XXXII Меѓународен саем на книгата во Скопје, во сабота, 12.09.2020, со почеток …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!