Почетна / Телевизија / „Бекстејџ“ од денеска и со радио – едиција

„Бекстејџ“ од денеска и со радио – едиција

 

Со екипата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ од денеска можете да уживате и на радио станицата Радио Слободна Македонија 96,0 во Скопје.

 

 

Имено, отсега вестите и актуелностите од зад сцената ќе бидат уште побрзо пренесени до вас благодарение на најуспешниот новинарски тим во Македонија којшто ќе се погрижи секое утро во 10 часот и вечер во 19 часот преку радио да се информирате за се она што е актуелно кај нас. Попросто кажано, доколку не сте во можност да го гледате главното телевизиско издание на емисијата на МРТ1, тука е Радио Слободна Македонија.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма телевизија вработува новинари и репортери

Телевизија Телма има потреба за вработување на новинари, репортер во информативна редакција и новинар во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!