Почетна / Живот / Беар Грилс во нова авантура во дивината заедно со славните

Беар Грилс во нова авантура во дивината заедно со славните

 

Од 20 март во 20 часот на Дискавери

 

Авантуристот и експерт за преживување Беар Грилс повторно одбра неколку познати личности за да ги одведе на 48-часовно патешествие во дивината. Гости во втората сезона од серијалот „Дивите авантури на славните со Беар Грилс“ се Дру Брис, Џеси Тајлер Фергусон, Кејт Хадсон, Кејт Винслет, Мишел Родригез, Џејмс Мардсен, Мајкл Б. Џордан и Ед Хелмс.

 

 

Во првата епизода со ѕвездата на „Супербоул“ , Дру Брис, одат во џунглата во Панама каде доаѓа до опасна средба со крокодил. Ѕвездата на серијалот „Модерно семејство“ , Џеси Тајлер Фергусон го придружува авантуристот на снежното патување во јужен Тирол, а Кејт Хадсон оди на авантура на италијанските Доломити. Низ дивината на Велс на авантура со Беар Грилс ќе тргне оскаровката Кејт Винслет и суперхеројот Мајкал Б. Џордан, познат како Џони Сторм од филмот „Фантастичната четворка“.  Мишел Родригез ќе ја искуси жештината на сонцето во пустината Невада каде ќе мораат да најдат начин да не дехидрираат.

 

 

Беар и актерот од „Иксмен: Деновите на идното минато“ , Џејмс Мардсен, тргнуваат на авантура во срцето на кањонот Ретлснејк во Јута. На крај, наградуваниот Ед Хелмс, ѕвездата од филмот „Одмор“, се согласува да ја тестира својата издржливост на самиот врв на планината Колорадо.

Следете ги авантурите на славните секоја недела, почнувајќи од 20 март во 20 часот на Дискавери.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!