Почетна / Сапуници / Бали Беј во тин серија!

Бали Беј во тин серија!

 

Турската тинејџерска серија “Мали тајни” веќе пристигна на српската Пинк телевизија, но ние нема да и обрневме внимание доколку во неа не го забележавме актерот по кој лудуваат речиси сите Македонки што ги гледаат турските серии.

Се работи за Бурак Очивит, или кај нас познат како Бали Беј од историската серија “Величествениот”. Актерот во оваа серија глуми разгален тинејџер, тој е дел од децата на елитното друштво во Истанбул. Приказната е базирана на американската серија “Gossip Girl” која сеуште е актуелна во Америка. Критичарите овој римејк не го сметаат за успешен затоа што продуцентите во Турција ги измениле настаните онака како што на нив им одговара. Од друга страна, гледачите во Турција, пак, сметаат дека серијата ја расипува нивната младина и покрај промените во сценариото кои ги ублажиле несоодветните случувања за држава како што е Турција. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | И ова се случи во „Ангели“ – очувот ја затвори во кафез

Не престануваат морбидните сцени во турската серија “Ангели” која се емитува на телевизија Сител. Најновата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!