Почетна / Забава / Аси и Демир во љубовна врска и зад камерите

Аси и Демир во љубовна врска и зад камерите

 

Сценариото за „Аси“ за гледачите е едно, а зад камерите сосема друга сапуница. Сите кои присуствувале на љубовните сцени на Туба и Мурат говореа дека тие се вљубени еден во друг и симпатиите не можеле да ги скријат, ниту да се помeшеаат со добрите односи меѓу колегите. Како што пишуваат турските таблоиди, актерите и по снимањето започнале тајно да се гледаат.

Елементи на драматика и сапуница во љубовниот заплет кај Мурат и Туба внесе и фактот дека и двајцата во тоа време биле во врска. Тогашната вереница на Мурат, Бурчин Терзиоглу бурно реагирала кога дознала дека нејзиниот иден сопруг е маѓепсан од Туба. За да биде во негова близина, тргнала на снимањето во Антакија, но по патот доживелаа сообраќајна несреќа.

 

 

Трачевите и овде не завршија, а овојпат беа поткрепени со изјавата на Мурат.

– „Тоа всушност го направив во момент кога се каравме. Бурчин ме праша што сакам од неа, а јас и реков дека сакам да се оженам со неа. Така заврши расправијата.“,изјави тој.

Таблоидите по ова тврдеа дека поради грижа на совест ја побарал за жена. Се се заврши откако убавата Туба објави дека е бремена и се омажи со Онур Салија, пишува порталот Засе.мк.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Диџеј сет на MVRTK со Dropkick Dope Entertainment

Македонскиот диџеј и продуцент MVRTK, во соработка со Dropkick Dope Entertainment снимија диџеј сет со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!