Почетна / Живот / Апел за помош на Никола Новоселски

Апел за помош на Никола Новоселски

Апел за помош на Никола Новоселски

Младиот Никола Новоселски, по тешката сообраќајна несреќа која се случи на 8. април годинава во Струмица има потешкотии со дишењето. За да се подобри неговата состојба, потребна е операција на грлото која треба да се изведе во Турција и чини 23.000 евра. Неговото семејство не е во можност да ја собере сумата која е потребна, и затоа апелира до сите хумани граѓани кои се во можност да помогнат.

 

 

Име на сметка: Ванчо Новоселски
Жиро сметка: 5305 000 1590 2816
Банка: Охридска Банка

Donations in Australia:
Account Name: Zhanko Ristov
BSB: 063-262
Account Number: 1033 3815
Bank: Commonwealth Bank

Фејсбук група за помош на Никола

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонецот купува онлајн еднаш до два пати во 3 месеци

Во хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje“ во Скопје под мотото „E-commerce: Accelerate!“, започна Петтата годишна …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!