Почетна / Серии / Ангели | Престрелка помеѓу Сајмон и Тијаго

Ангели | Престрелка помеѓу Сајмон и Тијаго

 

„АНГЕЛИ“
среда, 11 часот на Сител ТВ

 

 

Дечките во „НЕ“ полека сфаќаат дека нивниот начин на живот всушност и не е толку убав како што изгледа и почнува да ги гуши. Мар, Хасмин, Тефи, Вале, Начо и Рама организираат бунт против ѕидот во училницата, но во тој момент влегува Лус и им одржува лекција за тоа како дивјаците сакаат да го уништат нивниот убав начин на живот. Алај дознава дека во тунелите се кријат дивјаците. Мелоди и објаснува дека тие само го бараат нејзиното бебе Амадо. Алај, сепак одлучува да го открие нивното скривалиште. Горки прави уште еден тест и дознава дека бебето навистина е негово. Сајмон има мешаница од спомени во главата и без да размисли пука во Тијаго.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!