Почетна / Серии / Ангели | Бакнежот на Мар го враќа Тијаго од мртвите

Ангели | Бакнежот на Мар го враќа Тијаго од мртвите

 

„АНГЕЛИ“
понеделник, 11 часот на Сител ТВ

 

 

Сајмон станува свесен што сторил и веднаш се ослободува од обезбедувањето за да го спаси Тијаго. Дивјаците лажат дека ја киднапирале Алај, во договор со неа. Нивната цел е да ја натераат Лус да го предаде Тијаго во замена за ќерка си. Професорот и дечките го носат Тијаго во поткровјето кај часовникот со надеж дека таму ќе успеат да го освестат. Рама повторно добива знаци дека Кика е жива. Професорот и вели на Мар да му зборува на Тијаго и на тој начин да го повлече од светот од каде што нема враќање. Тијаго се освестува. Џанина и Кристобал го спасуваат Тео. Џанина дознава дека Алај е ќерка на Тачо и Хасмин од иднината и тргнуваат во потрага по возрасните Тачо и Хасмин

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!