Почетна / Сапуници / Ананди ја напушта серијата „Малечката невеста“

Ананди ја напушта серијата „Малечката невеста“

 

Шокантна вест од Индија за сите фанови на „Малечката невеста“. Актерката Пратиша Банерџи ја напушта серијата, а ликот на измачената хероина, Ананди, го презема нова актерка, Торал Распутра. Ова веројатно силно ќе влијае и на гледаноста на самата серија чиј крај е планиран за месец мај со 1.300 епизоди. Продуцентите на серијата се особено бесни на неочекуваната одлука на актерката да го напушти проектот само два месеца пред крајот!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!