Почетна / МК Сцена / Александар Белов со нова песна – „Ме води љубовта“

Александар Белов со нова песна – „Ме води љубовта“

 

 

„Ме води љубовта“  е насловот на новата песна на Александар Белов која тој им ја подарува на својата публика по повод новогодишните и божиќните празници.Песната всушност е македонската анплагд верзија на неговата „Све је лепше у двоје“, а авторскиот тим е ист: Mузика и аранжман Дарко Тасев, текст на Весна Малинова. Песната е снимена во студио Габроски.

 
 
 
 
 | ТВ Пакет
 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јасмин Алиевски со порака до публиката: „Па како буде…“

Младиот пејач Јасмин Алиевски од Скопје неодамна промовираше ново музичко парче. Станува збор за рефрен …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!