Почетна / Забава / Видео | Македонскиот Мајкл Џексон на X-Фактор

Видео | Македонскиот Мајкл Џексон на X-Фактор

 

Завршија прелиминарните аудиции за Х-Фактор адриа. Аудициите во Скопје се случија на 25 и 26 август во „City mall“. Некои дојдоа сами, некој со родителите некои свиреа, а некои се срамеа. Секој од кандидатите добиваше бројче и пријава. Откако ги пополнуваа одеа пред жири комисијата. Жирито составено од музички продуценти од Мбк продукцијата носител на франш беше поткрепено од Нина Јанева,Гораст Цветковски и Новинарката Соња Неделковска.

 

 

Завршени се аудициите во сите држави Македонија, Црна Гора, Босна и Србија. Дел од кандидатите ги гледате во видеово сами одлучете до каде стигнале.

видео

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!