Почетна / Филм / Wanderlust

Wanderlust

 

24-ти февруари

 

Страст кон патување
Режија: Дејвид Веин (Role Models)
Сценарист: Кен Марино, Дејвид Веин
Улоги: Џенифер Анистон, Пол Руд, Џастин Теро, Малин Акерман, Лорен Амброс, Кетрин Хан, Алан Алда
комедија


 

Откако урбан пар купува место во Њујорк, мажот ја губи својата работа. Без други опции, парот решава да замине во Џорџија за да живее со својата фамилија. На патот, тие преноќуваат и појадуваат во хотел којшто излегува дека е всушност собиралиште на хипици.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна филмска ноќ на Телма со скандинавска воена драма

📅 сабота, 3 декември, Телма ⏰ 22:15 – Изборот на кралот Филмот е снимен во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!