Почетна / МК Сцена / Видео | Популарниот водител Стефан најавува летен музички хит

Видео | Популарниот водител Стефан најавува летен музички хит

Оваа недела (18 август), точно во 17 часот ќе биде промовиран видео записот за првата песна на најзгодниот македонски водител, Стефан Лазаров.

Песната која има латино призвук го носи насловот “Hola Mamacita” и е во соработка со младиот рапер Денис Куртовиќ. Како продуцент се потпишува Иле Спасов, текстот е на Стефан и Денис, а придружните вокали ги пее Лина Пејовска.

Инаку, ова е деби песна за водителот на „Ексклузив“ кој и покрај новата љубов кон музиката, сепак не се откажува од водителството и телевизијата. Во продолжение погледнете ја најавата за она што следува :

Недела во 17:00ч!!! Deni Kurtovic

Gepostet von Stefan Lazarov am Freitag, 16. August 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!