Почетна / Сапуници / Видео | Одблиску со Јованка и Елена од „Балканска приказна“

Видео | Одблиску со Јованка и Елена од „Балканска приказна“

Серијата која во моментов се прикажува на Сител со нејзините последни епизоди, предизвика голем интерес за време на снимањата кои се одвиваа во главниот македонски град.

Мерих Озтурк, која ја игра главната улога на Јованка, млада девојка од Македонија, заљубена во турчинот Ертан (Емре Беј) вели дека нема многу сличности со ликот на Јованка, освен нивната младост и делумна бунтовност.

Ексклузивното интервју со актерките што ги толкуваат ликовите на Јованка и мајка и погледнете во продолжение и проследете ги последните епизоди од серијата на Сител кои навестуваат почеток на нешто сосема ново и поинакво :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Серген од новата хит серија

Серген Гунај е успешен бранител. Тој е добар татко, особено е приврзан за своите деца. …

error: Содржината е заштитена!