Почетна / Сапуници / Се сеќавате ли од каде ни е позната Дамла од серијата „Добрина“?

Се сеќавате ли од каде ни е позната Дамла од серијата „Добрина“?

Од понеделник до петок во 21.25 часот на Сител телевизија ја следите моментално најпопуларната серија во Македонија – интригантната модерна драма “Добрина” која буквално руши рекорди на гледаност.

Особено внимание привлекува ликот на Дамла, кој го игра Сера Кутлубеј. Дамла е опасна и манипулативна, која се вплетка во бракот на главните ликови и успеа да го растури.

Ова е нејзин прв негативен лик, иако претходно во главно глумела добри и мирни девојки.

Македонската публика се сеќава на неа од “Суровиот град”, каде ја толкуваше добрата сестра Џемре во вилата на Караџај, a eпизодни улоги имаше и во “Дива” и “Двоен живот”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ја стартуваше најновата хрватска серија „Кумови“

Од понеделник до петок во 20.30 часот на Алфа телевизија се емитува новата хрватска серија …

error: Содржината е заштитена!