Почетна / Филм / The Dictator

The Dictator

16-ти мај

 

 Диктатор
Режија: Лери Чарлс (Borat, Brüno)
Сценарист: Саша Барон Коен
Улоги: Саша Барон Коен, Бен Кингсли, Ана Фарис, Џејсон Мантзукас, Џон С. Рајли, Меган Фокс, Џ. Б. Смув
комедија

 

 

 Саша Барон Коен овој пат го игра Аладин, богат, суров и немилосрден диктатор кој во тајност на чело на државата заменува неук пастор на кози. Диктаторот тогаш ја напушта својата функција и заминува во Њујорк во потрага по нова смисла за живот. Во таа херојска приказна тој го ризикува својот живот за да биде сигурен дека демократијата никогаш нема да дојде во земјата која со толку љубов ја угнетува.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | МТВ 1 со светска ТВ премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски

Премиерно светско телевизиско прикажување на МТВ1 – „ВРБА“ на Милчо Манчевски. Три приказни, три мајки, …

error: Содржината е заштитена!