Почетна / Филм / Среда на МРТ со комедијата „Харолд и Кумар бегаат од Гвантанамо беј”

Среда на МРТ со комедијата „Харолд и Кумар бегаат од Гвантанамо беј”

Одмор од соништата се претвора во луда авантура преполна со урнебесни ситуации. По многубројните комични ситуации кои ги имаа во првиот дел, двајцата откачени корисници на марихуана тргнуваат во нова авантура.

Тие сакаат да ги надмудрат властите од одделот за безбедност кои се сомневаат дека се терористи, во обид да шверцуваат наргиле на авионот за Амстердам. Харолд и Кумар завршуваат како опасни терористи во затворот во Гвантанамо, со максимална безбедност. Но, не за долго време.

Тие успеваат да побегнат и тргнуваат на патување низ целата земја за да ја исчистат правта од своето име и да ги освојат девојките од соништата. Но за таа цел, најпрвин треба да ги надмудрат федералните агенти.

Дали ќе ги надмудрат, гледаме во среда, 28 септември во 23.20 часот на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!