Почетна / Филм / СФ хоророт „Суштество“ со ниска заработка во петок на Телма

СФ хоророт „Суштество“ со ниска заработка во петок на Телма

Палеонтологот Кејт Лојд е поканет од д-р Сандор Халворсон да му се придружи на неговиот тим кој пронашол нешто необично. Длабоко под мразот на Антарктикот, тие пронајдоа вонземјанско вселенско летало кое било таму можеби 100.000 години.

Недалеку од местото каде што леталото слета, тие ги наоѓаат останките на патникот. Се отсекува од мразот и се враќа во нивниот камп, но како што мразот се топи, суштеството реанимира и не само што почнува да ги напаѓа, туку успева да ги зарази, при што членовите на тимот и самите стануваат како него.

22.15 часот, 22 јули, Телма телевизија – “Тhe Thing”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!