Почетна / Филм / Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

 

 

9-ти март

 

Лов на лососи во Јемен
Режија: Ласе Халстром (Chocolat, Dear John)
Сценарист: Сајмон Бифу (Slumdog Millionaire, 127 Hours)
Улоги: Емили Блант, Иван МекГрегор, Кристин Скот Томас, Амр Вејкд, Кетрин Стидмен, Том Мисом
драма, романтика


Романтична, но современа бајка, ова е приказна за државен служебник и интровертиран научник на Одделот за рибарство и агрокултура Фред Џонс. Не гледа ништо подалеку од својот секојдневен живот и брак кој стагнира сѐ додека неговиот свет изненадно не биде размрдан благодарение на јеменски шеик кој е опседнат со риболов и сака да го постигне навидум невозможното – лов на лососи во Јемен. На тоа чудесно патување невозможното станува возможно.

 

 

 

 DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еротскиот трилер „Страст“ во сабота, 15 јуни, премиерно на Телма

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!