РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Кога во Бугарија ќе се објави кастинг…

  Една бугарска телевизија објави кастинг за презентер на временска прогноза, и се ќе беше во ред доколку на кастингот не се пријавеа буквално сите жени до кои стигнала информацијата, ужас!         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »

В. Британија и Ирска не постојат за Сител?

  Според актуелната шпица за Дневникот на Сител, државите Велика Британија и Ирска едноставно не постојат. Неколку коментари слични на овој осамнаа на интернет и сведочат за тоа колку критичката маса во Македонија станува се посилна. Подолу имате линк, па сами одлучете дали Велика Британија и Ирска ги гледате на …

Повеќе »

Дождот ги врати спомените од хуманоста на Тоше

Оваа дождлива вечер за нас можеби не значи ништо, но за Рафит Хасани, скопскиот продавач на весници, дождот го врати неговиот најдрагоцен спомен, го потсети на средбата со Ангелот…     Имено, Хасани продавал примероци од весникот “Дневник” кога на Булевар Партизански Одреди ја имал својата прва средба со Тоше …

Повеќе »

Американската серија Glee добива 4-та сезона!

Четвртата сезона на хит серијата “Glee” и официјално е потврдена. Веста излезе од самата продукција на FOX, телевизијата сака да ја задржи во својата програма оваа серија за млади која веќе е популарна насекаде низ светот.     Протагонистите се особено среќни поради веста, задоволството го изразија на Твитер. Леа …

Повеќе »

Бабата ја уништи глупавата новинарка

  Ова видео е шлаканица за сите новинари што поставуваат глупави прашања, и кои ја омаловажуваат интелигенцијата на луѓето во однос на тоа колку години имаат и каде живеат тие. Оваа селска жена, навидум беспомошна, ја отвори устата и кажа многу попаметни и издржани зборови од било кој новинар, погледнете… …

Повеќе »

Огнен и удри тупаница на Ава, Кристина ја задуши!

“Survivor”: Оги и удри тупаница, а Кристина ја задушуваше од зад грб, Ава во шок!     Во борбата за племенски имунитет што ќе ја гледате вечерва, Оги дивјачки ја удира Ава по раката додека Кристина ја задушува од зад грб. Ава, трудејќи се со сите сили да го задржи …

Повеќе »

Ѕвездата од Ангели се враќа во нова улога!

Од следната среда аргентинската телевизија Телефе ќе почне да ја емитува новата серија “La Duena” (Сопственичка), а на чело на актерската екипа се појавува Мирта Легранд. Ѕвездата од “Ангели”, Петер Ланзани, исто така ќе биде дел од екипата. Нему му е доделен лик кој е сосема спротивен од оние на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!