РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

30-метарска Мајка Тереза на плоштад Македонија!

Плоштадот во Скопје ќе биде збогатен со уште еден грандиозен споменик кој со својата висина ќе ги засени сите досегашни. На поранешната локација на чевларот „Кенан“, предвидена е изградба на 30-метарски споменик на Мајка Тереза. Во новиот план за општина „Центар“ која, веројатно ќе биде преименувана во „Александрија“, стои и …

Повеќе »

Прометеј 3D

Македонска премиера:8-ми јуни Прометеј 3DРежија: Ридли Скот (Gladiator, American GangsterСценарист: Џон Спејтс (The Darkest Hour), Дејмон Линделоф (Lost)Улоги: Наоми Рапас, Мајкл Фасбендер, Гај Пирс, Идрис Елба, Чарлиз Терон, Логан Маршал-Гриннаучна-фантастика     Еден од најочекуваните филмови за оваа година е научниот спектакл на Ридли Скот кој повторно се занимава со …

Повеќе »

Маја Лена доби ќотек од својот пријател!

Младата учесничка од овогодинешниот „VIP Survivor“, Маја Лена, беше нападната од својот долгогодишен пријател во еден загребски клуб. Прво ја влечел за коса, а потоа и удрил неколку шлаканици. „Навистина не ми е јасно зошто се однесуваше така. Го познавам со години. Треба да се засрами што без никаква причина …

Повеќе »

1.000 епизоди снимени за „Малечката невеста“

Екипата на индиската серија „Малечката невеста“, која на овој проект почна да работи уште во 2008-та година неодамна го прослави снимањето на, верувале или не, 1.000-та епизода. Во оваа голема бројка од епизоди ќе се случат и големи пресврти – во серијата ќе се појави нов маж во животот на …

Повеќе »

Рапортот на Јофе се враќа вечерва на А2!

  По вестите, дебатните и забавните емисии, А2 во својата програма од вечерва ќе го емитува и Јофе со неговиот рапорт. „Шоуто од кое и Баба Рога се плаши, пострашно било од било кога“, вели Јофе во форшпанот што го најавува вечерашното издание. Новата сезона на „Рапорт со Јофе“ ќе …

Повеќе »

Калиопи во конфликт со грчки новинар

  Еден грчки новинар кој што беше присутен на „Евровизија“ буквално ја нападна Калиопи со прашања поврзани со името на Македонија, но таа на свој начин успеа да му ја затвори устата. Новинарот ја запраша зошто го користи името Македонија, а не ФИРОМ. Таа на провокациите одговараше само со „I …

Повеќе »

Љубоморниот Боки 13-ка плука по Калиопи!

  Нешто по завршувањето на големото финале на „Евровизија 2012“, шоуменот Бојан Јовановски се вклучи на социјалната мрежа Фејсбук и напиша статус кој ги налути неговите „пријатели“. Во статусот тој ја исмева позицијата што Калиопи ја освои на фестивалот. „Нејзиното плачење и фолирање“, вели тој, „поминувало само кај нас, на …

Повеќе »