Девојката од прозорецот

Последни новости

Црвена месечина 98

    Деведесет и осмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Естер се врати од хотелот и го забележа автомобилот на Фабијан паркиран на паркингот, но не очекуваше дека ќе го затекне во компромитирачка положба. Кога влезе во собата, го наиде во интимна положба со Маргарита, додека нивните алишта …

Повеќе »

Мир за Балдарови нема!

      Најновата епизода на хит серијата “Љубов и казна” повторно ги заинтригира гледачите и ги почести со шокантен крај. Работите полека почнаа да се средуваат, Јасмин го откри предавникот Исмаил и со тоа Саваш успеа да излезе од затвор, но компликациите повторно се појавија, семејството на Саваш Балдар …

Повеќе »

Евровизија без Ерменија!

        “Искрено разочарани сме што националната телевизија одлучи да се повлече од овогодинешната Евровизија”, изјави Џон Ола Сонд, извршниот продуцент на натпреварот. “И покрај напорите на ЕБУ и националната телевизија на Азербејџан да обезбедиме мирно учество на ерменската делегација во Баку, околностите кои се надвор од нашите …

Повеќе »

Ново промо за Survivor

    Од 12-ти март на телевизија Сител стартува реалното шоу “Survivor”, уште еднаш потсетуваме дека будно ќе ги следиме случувањата и редовно ќе ве известуваме за истите. Подолу можете да го погледнете новото промо за новата сезона од реалното шоу.         Chris | ТВ Пакет   

Повеќе »

Ретро – Влае и водителките

    Овојпат ќе ве потсетиме на реалното шоу “Мисија” кое пред неколку години се емитуваше на ТВ А1, а воедно и ќе ве насмееме со откачената екипа од Влае што постојано беше присутна во вечерните изданија на шоуто, телефонски, се разбира. Се работи за неколку дечки од скопска населба …

Повеќе »

Бокс офис 02.03 – 04.03

  Американски бокс офис за викендот (02.03 – 04.03) 1. Dr. Seuss’ The Lorax ($70,217,070) вк заработка: $70,217,0702. Project X ($21,051,363) вк заработка: $21,051,3633. Act of Valor ($13,572,578) вк заработка: $45,111,9244. Safe House ($7,390,935) вк заработка: $108,355,4255. Tyler Perry’s Good Deeds ($7,047,061) вк заработка: $25,791,6936. Journey 2: The Mysterious Island …

Повеќе »

Теленовели САД – рејтинзи

    Гледаност за 05.03.2012 20:00Una familia con suerte: 3 693 000, 1.5(18-49)Una Maid in Manhattan: 1 467 000, 0.6(18-49) 21:00El Talisman: 2 999 000, 1.1(18-49)Flor Salvaje: 1 455 000, 0.6(18-49) 22:00La que no podria amar: 3 309 000, 1.2(18-49)Relaciones Peligrosas: 955 000, 0.4(18-49)   Гледаност на 06 март 2012 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!