Почетна / Сапуници / Овие имиња ја изведуваат песната за новата хрватска серија

Овие имиња ја изведуваат песната за новата хрватска серија

На Сител телевизија стартува новата хрватска успешница “На граница” која ќе се емитува секоја вечер и која ќе понуди голема доза на забава и хумор во овие мрачни и политички ситуации. Насловната песна на серијата ја изведуваат познатата хрватска пејачка Данијела Мартиновиќ и Јошко Чагаљ Јоле, автор на музиката е Тончи Хуљич, а зад аранжманот се потпишува Лео Шкаро.

Дејството на серијата се одвива во село Локвица кое се наоѓа на границата меѓу Хрватска и БиХ, па така и спотот се снимаше во тој реон. Освен Данијела и Јоле, во спотот гледаме и кадри од самата серија. Во продолжение слушнете го новиот хрватски хит и подгответе се за стартот на “На граница”:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездите на „Аси“ и „Ѓумуш“ во нова играна продукција на Сител

Нова играна серија на телевизија Сител. Ѕвездите на Аси и Ѓумуш се враќаат на малите …