Почетна / Телевизија / Од петок – финални емисии на „Ѕвездичките“ во живо на Алфа

Од петок – финални емисии на „Ѕвездичките“ во живо на Алфа

Од овој петок (7 јуни) започнуваат финалните емисии од шоуто на малите, но големи “Ѕвездички на Пинк”. Една од омилените емисии за балканските гледачи се приближува до самиот крај на сезоната во која учество зедоа најдобрите и најпознатите деца од претходните сезони. Кој ќе стигне до големото финале и ќе ја освои ѕвездата над ѕвездите? Кој ќе испадне уште во петок со гласовите од телевоутингот?

Отворено студио во петок во 21 часот на Алфа, по што следува директен пренос од натпреварувањето и гласање во живо. Уживајте во преубавите настапи на малите ѕвездички и бодрете го вашиот фаворит.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!