Почетна / Филм / Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е снајперист кој е испратен, заедно со неговиот набљудувач, наредникот Ален Исак, да истражува градилиште на гасовод во пустината.

Тие трпеливо чекаат и надгледуваат 22 часа пред да утврдат дека локацијата е чиста. Метјуз продолжува да го истражува местото, но е застрелан од ирачки снајперист. Исак се обидува да го спаси Метјус, но и тој е ранет во десното колено, а радиото му е оштетено.

Ѕидот – недела, 23 јуни 2024 – 22:15 часот, Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна вечер на Телма со шпанската комедија „El inconveniente“

Севиља (Андалузија, во јужна Шпанија), 2019 година, Сара е успешна во работата со животни осигурувања. …

error: Содржината е заштитена!