Почетна / Забава / Марио го освои третото место на „Еврофест 2013“

Марио го освои третото место на „Еврофест 2013“

 

Пред неколку дена во Скопје се одржа 17-то издание на интернационалниот фестивал за забавни мелодии „Еврофест 2013“. На истот беа презентирани повеќе од 20 композиции од разни автори и изведувачи ширум светот меѓу кои се најде и нашиот Марио Арангеловски кој заврши на третото место од страна на стручното жири.

 

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Најновиот спот за „Молитва“ на Шерифовиќ го потресе светот

Промовирано е потресно видео на Марија Шерифовиќ за познатата „Молитва“, во кое преовладуваат кадрите од …

error: Содржината е заштитена!