Почетна / Забава / Колку и дали естрадните личности во Македонија имаат здравствено ?

Колку и дали естрадните личности во Македонија имаат здравствено ?

„Немам книшка” и „Уметникот мора да е здрав” се стиховите од песната што победи на Песна за Евровизија 22 и ќе ја претставува Србија на Евровизија во Италија. Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта, која ја изведува оваа песна, изјави дека овие стихови се автобиографски и дека навистина нема здравствено осигурување, што го привлече вниманието на јавноста да се запраша колку луѓе на Балканот немаат здравствена книшка.

Естрадниот магазин зад сцената реши да истражува на оваа тема и ги праша дел од нашите јавни личности: Дали имаат здравствено осигурување, ова се нивните одговори:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

error: Содржината е заштитена!