Почетна / Сапуници / Колку години денеска слави згодниот актер од „Карасевда“

Колку години денеска слави згодниот актер од „Карасевда“

Денеска, 24 декември роденден прославува најмаркантниот турски актер Бурак Озџевит, или познат како Кемал од хит серијата “Карасевда” на Сител. Актерот денеска полни 34 години, а веќе на почетокот на следната година заедно со сопругата го очекуваат раѓањето на синот, чие име се крие во голема тајност.

Актерот е актуелен по улогата на Кемал во “Карасевда”, каде се бори за љубовта на Нихан и ќеркичката Дениз. Што ги очекува Кемал и Нихан во наредните епизоди и што следно им подготува злобниот Емир, гледајте на Сител од понеделник до петок во 19.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | И ова се случи во „Ангели“ – очувот ја затвори во кафез

Не престануваат морбидните сцени во турската серија “Ангели” која се емитува на телевизија Сител. Најновата …

error: Содржината е заштитена!