Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Фото | Александар Петрески со телевизиски трансфер во Телма

Фото | Александар Петрески со телевизиски трансфер во Телма

Во дневните вести на телевизија Телма се појави нов презентер на информативните изданија. Се работи за младиот новинар Александар Петрески.

Публиката имаше можност најпрвин да го следи Александар во улога на презентер на ТВ 24, по што одреден период ни ги пренесуваше вестите на Канал 5. По Канал 5, прејде на 1 ТВ на Боки 13, но по згаснувањето на телевизијата, три години Петрески беше дел од “Утрински брифинг”.

Сега, Александар повторно на малите екрани. Од неодамна е дел од новинарскиот тим на телевизија Телма, а сега се појавува и како презентер на дневните вести.

Му честитаме и му посакуваме многу успех на новото работно место на младиот, успешен и перспективен новинар и презентер.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!